Aöf 3 ders sınav giriş belgeleri yayınlandı mı? Aöf üç ders sınavı ne zaman?

Açık öğretim fakültesi 3 ders sınavı ne zaman yapılacak? Aöf için bu hafta 3 ders sınavı yapılacak. Peki aöf 3 ders sınav giriş belgeleri yayınlandı mı? Aöf 3 ders sınav yerleri belli oldumu?

Aöf için bu sene yapılacak olan aöf 3 ders sınavı tarihi 27 Temmuz Cumartesi olarak belirlenmişti. Yani bu hafta sonu 3 ders sınavına girmeye hak kazanan öğrenciler sınav belgelerini çıkarttırıp sınava girecekler. Bununla beraber aöf 3 ders sınav giriş belgeleri yayınlandımı? Ve aöf 3 ders sınav yerleri belli oldumu? 22 Temmuz itibariyle açıklanacak olan sınav giriş yerleri şuanda yayınlanmaya başladı.

aöf 3 ders sınav giriş belgesi açıklandımı

Aöf 3 ders sınavı nedir?

Peki aöf 3 ders sınavı nedir sorusuna gelecek olursak. Açık öğretim fakültesi bölümlerinde okuyan ve mezuniyeti için 3 tane dersi kalan öğrenciler bu sınava girmeye hak kazanabileceklerdi. Aöf bölümlerinde öğrenim gören ve mezun olabilmek için en fazla 3 dersiniz varsa bu sınava girebiliyorsunuz. Yani mezuniyetiniz için 2 yada tek dersiniz kaldıysa da yine aöf 3 ders sınavına girebiliyorsunuz. Geçtiğimiz aylarda sınav merkezi ilini belirleyen öğrenciler seçtikleri sınav merkezinin bulunduğu ildeki okullarda bu hafta sonu aöf 3 ders sınavına girecekler.

Aöf 3 ders sınav giriş belgesi nereden alınacak?

Bu hafta sonu yapılacak olan aöf 3 ders sınav giriş belgeleri yayınlandı ve bu sınava girmeye hak kazanan öğrenciler https://aof.anadolu.edu.tr adresine girererek oradan “Öğrenci Otomasyonu” linkine tıklayarak bilgileriyle öğrenci otomasyonuna giriş yaptıktan sonra “Sınav İşlermleri” sekmesinden “Sınav Giriş Belgesi” ne tıklayarak aöf 3 ders sınav giriş belgesine ulaşabilirler. Yada ilinizde bulunan açık öğretim fakültesi bürolarından sınav giriş belgenizi çıkarttırailirsiniz.

You may also like...