Hukuki Şartlar

Tasarimfikirleri.net’e girişiniz ve kullanımınız yalnızca bu Şartlar ve Koşullara tabidir. Yasal olmayan veya bu Şartlar ve Koşullar tarafından yasaklanan herhangi bir amaç için kullanılamaz. Bu web sitesini kullanarak bu beyannamede belirtilen şartları, koşulları ve feragatleri tamamen kabul etmiş sayılırsınız. Eğer bu Şartları ve Koşulları kabul etmiyorsanız, bu web sitesini kullanmayı bırakmalısınız.

 1. Fikri Mülkiyet Hakları
  Web sitemizde bulunan tüm telif hakları, ticari markalar, tasarım hakları, kaynak kodları, metin, patent ve fikri mülkiyet hakları (kayıtlı ve kayıtsız) ve bu sitede bulunan tüm içerikler (tüm uygulamalar da dahil olmak üzere) Tasarimfikirleri.net veya onun lisans sahiplerinin (diğer kullanıcıları içeren) yegane mülkiyetinde kalacaktır.
  Bu sitenin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.
  Bu Web sitesine girerek, bu sitenin içeriğine sadece kişisel, ticari olmayan kullanım için erişim yapacağınızı kabul etmiş sayılırsınız. Telif hakkı sahibinin önceden yazılı izni olmaksızın kod ve yazılım da dahil olmak üzere hiçbir içerik indirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, iletilemez, saklanamaz, satılamaz veya dağıtılamaz. Ancak, kişisel, ticari olmayan amaçlı kullanımlar için kaynak göstermek ve link vermek suretiyle bu sitedeki sayfaları indirme, kopyalama ve/veya yazdırma işlemi hariç tutulmaktadır.
 2. Kullanıcı Sorumluluğu
  Önceden yazılı izni almaksızın web sitemizdeki materyalleri tekrar yayınlamak, sitemiz üzerinden materyal satmak veya kiralamak, sitemizin herhangi içeriğini kamunun kullanımına sokmak, kendi kişisel, ticari olmayan kullanımınız dışında herhangi bir şekilde sitemizin içeriğindeki bir materyali yeniden çoğaltmak, kopyalamak veya başka bir şekilde istismar etmek ve sitemiz üzerindeki herhangi bir içeriği başka bir web sitesi üzerinden yeniden yayınlama hallerinde her türlü hukuki ve cezai sorumluluğunuz olduğunu; ayrıca, kendi kişisel (ticari olmayan) kullanımınız dışında sitemizin içeriğini kullanarak uyarlama yapmamayı, değiştirmemeyi veya türev bir çalışma oluşturmamayı kabul etmiş sayılırsınız.
  Kullanıcı, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder.
  Kullanıcı, site içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. Kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda ‘Site’ yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.
 3. Kullanım Değişikliği
  Tasarimfikirleri.net haber vermeksizin bu siteyi veya bir kısmını değiştirme veya ortadan kaldırma hakkını saklı tutar. Böyle bir değişiklik veya ortadan kaldırmadan dolayı Tasarimfikirleri.net kullanıcıya karşı sorumlu olmayacaktır.
  Tasarimfikirleri.net herhangi bir zamanda bu Şartlar ve Koşulları değiştirme hakkını saklı tutar ve herhangi bir değişiklikten sonra bu web sitesini kullanmaya devam etmeniz bu değişikliği kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.
 4. Üçüncü Taraf Web Sitelerine Bağlantılar
  Tasarimfikirleri.net başkaları tarafından kontrol ve muhafaza edilen üçüncü taraf web sitelerine bağlantılar içerebilir. Diğer web sitelerine herhangi bir bağlantı, bu web sitelerinin onaylandığı anlamına gelmemektedir. Kullanıcı, bu sitelerin içeriği veya erişilebilirliğinden Tasarimfikirleri.net ’in sorumluluğu bulunmadığını kabul eder.
 5. Sorumluluğumuzun Sınırları
  Tasarimfikirleri.net, bu site üzerindeki fonksiyonların kesintisiz veya hatasız olmayacağını, bu hataların düzeltileceğini veya bu siteye erişimi sağlayan sunucunun virüs ve/veya hata içermediğini garanti etmemektedir. Belirli gereksinimlerinizi karşılamak için yeterli prosedür ve virüs kontrollerini (virüsten koruma ve diğer güvenlik kontrolleri de dahil olmak üzere) uygulamak kullanıcının sorumluluğundadır.
 6. Sınırlı Erişim
  Gelecekte web sitemizin bir kısmına veya tümüne erişimi sınırlamamız ihtimaline karşı,eğer herhangi bir noktada web sitemizin sınırlı alanlarına erişim için size bir kullanıcı adı ve parola verirsek, hem kullanıcı adının hem de bu parolanın gizli tutulmasını sağlamalısınız.
  Gerekli görülen hallerde, tarafınıza herhangi bir bildirimde bulunmaksızın kullanıcı hesabınızı devre dışı bırakma hakkımız saklıdır.
 7. Sitemize Kullanıcı Katkısı
  Tasarimfikirleri.net aracılığıyla herhangi bir katkıyı paylaştığınız takdirde, sitemiz operasyonel ve editoryal nedenlerle bu katkıyı değiştirerek veya uyarlayarak kullanabilir. Kullanıcı bundan dolayı herhangi bir hak talep etmeyeceğini kabul eder.
  Yapmış olduğunuz katkının telifi size ait olacaktır ve bu izin hariç tutulamaz ve başkalarının da bu materyali kullanmasına izin vererek siz de bunu kullanmaya devam edebilirsiniz. Tasarimfikirleri.net ’in sizin katkınızı kullanabilmesi için yaptığınız katkının sizin kendi orijinal çalışmanız olduğunu, karalayıcı olmadığını ve herhangi bir Türk kanununu ihlal etmediğini ve yaptığınız katkıyı kullanması için Tasarimfikirleri.net ’in izin verdiğinizi onaylarsınız.
 8. Sınırlı Garantiler
  Web sitesindeki tüm içeriğin doğru olmasını sağlamak için çaba göstermekteyiz. Yürürlükteki kanunların izin verdiği ölçüde, herhangi bir amaç için ticari elverişlilik veya uygunluğun ima edilmiş garantileriyle sınırlı olmaksızın Site ve Site’de bulunan herhangi bir Materyalle ilgili olarak açık veya ima edilmiş tüm beyanları ve garantileri reddediyoruz; bu kayıpların olasılığı konusunda uyarılmış olsak bile, dolaylı, özel, tesadüfi veya dolaylı kayıp veya Site ile ilgili olarak, Site ‘nin kullanımından veya diğer ekipman veya mülkiyete ilişkin olarak ya da kar, iş, gelir, iyi niyet veya beklenen tasarruf kaybından ortaya çıkabilecek zararlardan dolayı hiçbir durumda sorumlu olmadığımızı belirtiriz.
 9. Sözleşmenin Bütünlüğü
  Gizlilik politikasıyla birlikte işbu kullanım şartları, sitemizi kullanımınız ile ilgili olarak aramızdaki anlaşma bütünlüğünü sağlamaktadır.
 10. Bölünebilirlik İlkesi
  Eğer herhangi bir yetkili mahkeme tarafından bu Şartlar ve Koşullardan herhangi birinin geçersiz, yasa dışı veya herhangi bir sebeple uygulanamaz olduğu belirlenirse, o zaman bu Şartlar ve Koşullar bölünür ve geriye kalan Şartlar ve Koşullar geçerliliğini korur ve tam yetki ve etkiyle bağlayıcı ve uygulanabilir olmaya devam eder.
 11. Geçerli Kanun
  Bu Şartlar ve Koşullar Türkiye Cumhuriyeti yasaları tarafından yönetilir ve bunlara uygun olarak yorumlanır ve işbu Kullanım Politikası’na ilişkin herhangi bir uyuşmazlıkta Denizli Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.