Lake kapı avantajları

Lake kapılar yapı ve özellikleri sayesinde bir çok evde tercih sebebi olarak kullanılan kapılar arasında yer almaktadır. Peki ev dekorasyonunda kapı tercihlerinizde lake kapı kullanışlı mıdır? Bu sorununuzun cevabı için lake kapının avantajları ve lake kapılarda dikkat edilmesi gerekenleri birlikte inceleyelim.

Lake kapı avantajları

Lake kapıların yapı olarak sağlam ve dayanıklı olmaları lake kapıların avantajları bakımından belirgin özellikler arasında yer almaktadır. Yüzeylerindeki mdf plakalarının genel olarak 6 mm kalınlığında kullanılıyor olmaları lake kapılara ayrı bir direnç ve dayanıklılık katmaktadır.

Lake kapılarda seçeceğiniz bir modelde cam yeri de açılarak aynı modelde camlı-camsız model tercihlerinde bulunabiliyor olmanız ve kapı modeli uyumu bozulmadan rahatlıklı mutfak, salon, oturma odası gibi yerlerde camlı modelini de kullanabilmenizi sağlaması en önemli avantajlarındandır.

Lake kapılarda yüzeyine istediğiniz bir modeli yaptırabilme imkanınız da bulunmaktadır. Ve CNC makinelerde kapı yüzeyine desen çizimi yapılarak dilediğiniz bir model çıkartabilirsiniz.

lake kapının avantajları

Lake kapı kullanım yeri açısındanda avantajı banyo ve wc gibi alanlarda da lake kapıları kullanabilme imkanınız bulunmaktadır. Bu sayede evinizin antreden görüntüsü tamamı lake kapılarla dekore edilmiş bir bütün şekilde görünecektir.

Lake kapıların önemli özelliği de diyebileceğimiz bir başka avantajı ise boyandıktan sonra pürüzsüz yüzeylere sahip olmaları ve bundan dolayı temizlik konusunda da kolay bir şekilde temizlenebiliyor olmalarıdır. Lake kapıların temizliği için nemli bir bezle silinip daha sonrasında kurulandığında kolaylıkla temizlenmiş olacaktır.

Lake kapının yapısı ve özellikleri konusunda “Lake kapı nedir ve özellikleri” yazımızdan lake kapılar hakkında daha detaylı teknik bilgiye ulaşabilirsiniz.

Lake kapılarda dikkat edilecek hususlar

Lake kapılar işçilik ve kullanılan malzeme bil hassa boya seçimi konusunda özen gösterilmesi gereken kapılardandır. Lake kapıların boyaları zamanla deforme olarak renk tonlarında ilerleyen zamanlarda değişiklikler olabilmketedir. Lake kapıda dikkat edilecek hususlar konusunda buradaki önemli olan nokta eğer kaliteli bir boya ile boyanmaz ise ilerde hızlı bir şekilde gözle görülür bi sararma sorunu yaşanabilmektedir. Ve yapılan boya işlemi iyi bir usta tarafından yapılmaz ise yüzeyde dalgalı bir görüntü meydana gelmektedir.

Ayrıca lake kapılara direk olarak gelen ve uzun süreli olarak temas eden güneş ışınları ilerleyen zamanlarda boyada sararmalara neden olabilmektedir. Lake kapılardaki sararmayı; hemen bir anda oluşabilen birşey değil zamanla renk tonunda değişim olarak niteleyebiliriz. Bu yüzden odanızda perde seçiminde dikkatli davramanız gerekmektedir.

Genel olarak sorulan lake kapı sararır mı sorusunada bu şekilde cevap bulmuş olursunuz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta iyi bir usta ve iyi bir boyacı tarafından kapınızın özenle yapılmış olması ve direk olarak güneş ışığıyla uzun süreli temas ettirilmemesi gerektiğidir.

Not:. Boyama işlemi için akrilik boyalar da kullanılarak kapı ve dolaplarınıza uygulanan boyaların kalitesi arttırılarak sararmaların önüne geçilebilmektedir.

You may also like...