Lake kapı ve amerikan kapı arasındaki farklar

Kapı seçimi yaparken lake kapı ve amerikan kapı arasında kaldıysanız şimdiki yazımızda farklarını öğrenecek. Ve lake kapı mı amerikan kapımı tercih etmeniz gerektiğine kendi kullanım şeklinize ve durumunuza göre cevap verebileceksiniz.

lake kapı ve amerikan kapı arasındaki fark

Lake kapı ve amerikan kapı arasındaki farklar nelerdir?

Lake kapıların yüzeyinde genellikle 6 mm mdf tercih edilmektedir. Bu sayede kapı kanadının sağlam olması sağlanmış olmaktadır. Amerikan kapıların yüzey malzemeleri ise 3-4 mm aralığında olmaktadır. Bu yönden kullanım açısından yüzeye darbe konusunda dikkatli kullanılmalıdır.

Lake kapılarda dilediğiniz bir çok modeli kapı yüzeyinize uygulayabilme olanağınız bulunmaktadır. Hatta yüzeye CNC çizimler yapılarak kapı modeli dahi oluşturulabilmektedir. Amerikan kapıda belirli yüzey modelleri arasından seçim yapılması gerekmektedir.

Her iki kapıda da seçilen kapının camlı modelinide oluşturma imkanınız bulunmaktadır. Bu sayede evinizdeki kapı uyumu bozulmamış olacaktır.

Amerikan kapıların yüzeyleri dokulu yüzeylidir ve eğer beğendiğiniz modelde dokusuz yüzey varsa ancak o şekilde dokusuz yüzey olabilmektedir. Lake kapılar dokusuz dümdüz pürüzsüz bir yüzeye sahiptirler.

Amerikan kapılar genel olarak ipek mat boyalarla boyanmaktadır. Lake kapılarda parlak yada ipek mat olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fiyat bakımından amerikan kapılar lake kapılara göre ekonomiktirler. Fakat kullanış ve dayanıklılık bakımından ise lake kapılar tercih edilmektedir.

Lake kapılar hakkında daha fazla bilgi almak ve avantajlarını öğrenmek için lake kapı avantajları yazımıza da göz atabilirisiniz.

You may also like...