En güzel ev dekorasyon fikirleri ve ev tasarım fikirleri

Evinizi dekore ederken en iyi ev tasarım fikirleri ve en güzel dekorasyon fikirleri ni sizler için derledik.

Evimiz hayatımızın büyük kısmını geçirdiğimiz yerlerden bir tanesidir. Evimizin dekorasyonu ne kadar güzel ve iç açıcı; ruhumuza dokunan bir şekilde olursa evdeki geçirilecek olan süre okadar güzel olur. Bu yazımızı okuduktan sonra ev tasarım fikirleri konusunda biraz daha fikir sahibi olacaksınız. Ve en güzel dekorasyon fikirleri konusunda bilgi edineceksiniz. Düşününki evinizdeki dekorasyonlar sizin ruhunuza ve zevkinize ters ve hergün o ortamdasınız. İşte bu yüzden ev dekorasyon fikirleri konusunda size seçimlerinizde yardımcı olmaya çalışacağız ve bu konuda fikir sahibi olacaksınız.

Ev dekorasyonunda nelere dikkat edilmelidir?

Ev dekorasyonu sizin için huzur veren ve iç açıcı olmalı demiştik. Burada önemli olan sizin için zevkinize göre uyarlanmış dekorasyonlar olacaktır. Evinizi hoşunuza giden beğendiğiniz renklerde ve aksesuarlarla donatabilirsiniz. Tabi bu konuda da evinizi boğmadan ve uyum içersinde olarak abartmadan ve bazı şeylere dikkat etmek gerekmek gerektiğini bilerekten. Bu konuda ev dekorasyon fikirleri için dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Evinizde çok fazla detaylardan ve aksesuarlardan kaçının. Olabilidiğince sadelikten yana olmanız odanızda size ferah bir ortam sağlayacaktır ve odanızı boğmayacaktır.

Ev dekorasyonunda önemli dikkat edilmesi gereken noktalardan bir taneside odanızda renk seçimi. Renk seçerken odanızdaki ortamı karanlık düşürecek çok koyu renklerden kaçının. Olabildiğince açık tonlarda ve ferah renkler seçebilirsiniz. Açık tonlar odanızı geniş ve ferah göstercektir. Eğerki koyu renklerde bir renk seçmek istersenizde ortam ışığının yeterince olmasına ve odanızdaki diğer eşya renklerinde açık tonda renklerde kullanmaya dikkat edin.

ev tasarım fikirleri

Evinizde dekorasyon yaparken zevklerinizide katın. Sırf başkaları beğensin yada beğenecek diye tercihte bulunmak yerine sizi mutlu eden şeyleride seçin. Böylelikle o ortamda mutluluk hissine varın.

Eşyalar arasında uyum içersinde olmaya çalışın fakat birbiriyle aynı olması için seçimler yaparak odayı boğmayın. Örneğin zebra çizgileri olan bir koltuk takımı için zebra çizgili bir halı alarak odanızı daha da boğmayın. Bunun yerine çizgili koltuk takımınız varsa halılarınızdan yana sade bir seçim yapabilirsiniz.

Odanızdaki eşya ve aksesuar seçiminde çok fazla ayrı renkler kullanmayın. 3-4 farklı renkten fazlası ortamı çok dağıtacak ve göz yoracaktır. Belli bir renk seçeneğiniz varsa tonlarını kullanabilirsiniz. Ve yanında da ayrı bir renk seçeneği tercihinde bulunabilirsiniz.

En son olarakda evinizde dekorasyon yaparken çok fazla ve gereksiz eşyalardan kaçının. Bu evinizde dar bir ortama yol açacak ve odanızı fazlasıyla boğmaya yetecektir. Kullanış ve zevkinize uygun olacak şekilde eşyalar seçmeniz zaten sizin günlük yaşantınızda ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır ve sizi mutlu edecektir.

Dekorasyon fikirleri konusunda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız “Ev dekorasyonu” bölümümüzü de inceleyebilirsiniz. Buradan eviniz için dekorasyon konusunda yeni bilgiler edinebilir ve uygulayabilirsiniz.

You may also like...