Stor perde ve zebra perde arasındaki fark

Stor perde ve zebra perde arasındaki fark nedir:

Stor perdeyle zebra perde genel olarak karıştırılabilmektedir. Fakat aralarında özellik olarak benzerlikler olsada ayırt edilmesi kolay olan farklar vardır. Bu yazımızı okuduktan sonra stor perde ve zebra perde arasındaki fark hakkında bilgi sahibi olacak ve bunları ayırt etmeniz artık çok daha kolay olacaktır. O halde gelelim stor perde ve zebra perde arasındaki farklara:

Stor perde:

Stor perde tek bütün perde şeklindedir ve açıldığında ya da kapatıldığında güneşi tamamen kapatır ya da gösterir. Yani ya tam olarak perde aşağı indirilerek kapanır yada tam olarak yukarıya çekilerek açılır. Mekanizma olarak makara sistemi vardır ve yandan sarkık zincir bulunmakta ve zincir çevrilerek aşağı yukarı şeklinde çalışmaktadır. Perde malzemesi apre kaplamadır. Bu yüzden kolay kolay kir tutmaz uzun süre temiz kullanılabilir. Ve temizliği de kolaydır. Temizlenmek istenildiğinde kolaylıkla makara sistemiyle sökülerek temizlenip tekrar yerine takılabilir.

stor zebra perde arasındaki farklar

Zebra perde:

Zebra perdeyi stor perdeden ayıran fark ise çift kat perdeden oluşmasıdır ve yatay çizgi şeklinde bir sıra güneş geçiren ve bir sıra güneş geçirmeyen saydam çizgilerden oluşan bir yapıya sahiptir. Yandaki zincirden çevrildikçe ya saydam kısımlar üst üst getirelerek güneş içeriye alınır yada koyu kısımlar üst üste getirelerek güneşin içeriğe girmesi kesilerek perde kapatılmış olur. Mekanizma olarak yine stor perdede olduğu gibi makara sistemi vardır ve yandan sarkık zincirler sayesinde perde aşağı yukarı hareket ettirilir. Malzeme olarak stor perde gibi apre kaplamalıdır. Kir tutmaz ve temizliği oldukça kolaydır. Yine stor perde de olduğu gibi makara sistemiyle birlikte yerinden sökülerek temizlenebilir ve kolaylıkla tekrar yerine takılır.

Stor perde ve zebra perde arasındaki fark konusunda kafanızdaki soru işaretleri çözüldüyse ve hangisini kullanacağınıza karar verdiyseniz şimdide alacağınız stor perde yada zebra perdenin nasıl yıkanacağı konusunda stor ve zebra perde nasıl yıkanır yazımızdan fikir edinebilirsiniz. Bu sayede aldığınız stor perde yada zebra perde için ilerde temizliğe ihtiyaç duyduğunuzda kendinizin evde nasıl yıkayabileceğiniz konusunda bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

You may also like...

arasındaki farklar

Kapı seçimi yaparken lake kapı ve amerikan kapı arasında kaldıysanız şimdiki yazımızda farklarını öğrenecek. Ve lake kapı mı amerikan kapımı tercih etmeniz gerektiğine kendi kullanım şeklinize ve durumunuza göre cevap verebileceksiniz..

犀利士Cialis 進口壯陽藥

男性決定厚顏無恥並且給女性服用飲料或食物的情況下。無論哪種情況,女性都可以在犀利士身上找到自己。這些人將超越限制只是為了滿足他們的好奇心。以同樣的方式,讓犀利士遠離女性是不切實際的。