Zebra perde nasıldır ve avantajları

Zebra perde nasıldır, yapısı, özellikleri ve kullanım alanları

Zebra stor perdeler apre kaplama yapılarak imal edilmektedir ve buda perdeye kaygan parlak bir görünüm katmaktadır. Zebra perde yapı ve malzeme olarak stor perdeyle benzer özelliklerdedir. Stor perdenin özelliklerine ayrıntılı bir şekilde “stor perde nasıldır, özellikleri ve kullanım alanları nerelerdir” yazımızdan göz atabilirsiniz. Zebra perdeyi stor perdeden ayıran özellik saydam kısmınında olması tül perde olarakta kullanılmasını sağlamaktadır. Zebra perde adından da anlaşılacağı gibi zebra gibi çizgilerinin olmasını ifade etmektedir. Zebra perde yapı olarak yatay çizgilerden oluşur ve bu çizgilerden biri güneş geçirmeyen kısım diğeri saydam güneş geçiren kısımdan oluşan bölüm şeklindedir ve bu saydam kısımlar tül olarak görev yapmaktadır. Zebra perde mekanizması makara sistemiyle çalışmakta ve yandaki zinciri sayesinden açılıp kapatılabilmektedir. Zebra perde genel olarak mutfak ve çocuk odalarında tercih edilmektedir fakat dilerseniz evinizin her alanında hem güneşlik hemde tül perde olarak rahatlıkla kullanılabilirsiniz. Zebra perde nasıldır konusunda ve yapısı hakkında fikir sahibi olduysanız avantajlarına geçebiliriz.

zebra perde resmi

Zebra perdenin avantajları

Zebra perdelerin stor perdeler gibi kolay sökülüp takılıyor olması en önemli özelliklerindendir. Kir tutmayan yapısı sayesinde uzun süre temiz kalır ve temizlenmek istenildiğinde mekanizma yapıları basit olduğu için kolay bir şekilde sökülüp ve kolayca yıkanıp tekrar zorlanmadan takılması en büyük avantajlarındandır. Renk ve desen olarak bir çok çeşit bulunmaktadır. Ve kullanım ömrüyse stor perdelerde olduğu gibi kullanım şeklinize göre değişmekle birlikte uzun yıllar sorunsuz kullanılabilmekedir. Zebra perdenin evde nasıl temizleneceği konusunda fikir sahibi değilseniz stor ve zebra perde nasıl yıkanır yazımızdan bilgi sahibi olabilirsiniz

Zebra perde ve stor perde arasında seçim yapmakta zorlanıyor ve kullanışınız açısından hangisini seçmeniz gerektiği konusunda bir fikir sahibi olmak istiyor olabilirisiniz. Stor perde ve zebra perdeler mekanizma olarak birbirine benzemektedir. Ve genel olarak da birbirine karıştırılmatadır. Fakat kullanış açısından aralarında farklar bulunmakta. Stor perde ve zebra perde arasındaki fark adlı yazımız sizin tercih yapma konusunda bir fikir edinmenize katkı sağlayacaktır.

You may also like...

arasındaki farklar

Kapı seçimi yaparken lake kapı ve amerikan kapı arasında kaldıysanız şimdiki yazımızda farklarını öğrenecek. Ve lake kapı mı amerikan kapımı tercih etmeniz gerektiğine kendi kullanım şeklinize ve durumunuza göre cevap verebileceksiniz..

犀利士Cialis 進口壯陽藥

男性決定厚顏無恥並且給女性服用飲料或食物的情況下。無論哪種情況,女性都可以在犀利士身上找到自己。這些人將超越限制只是為了滿足他們的好奇心。以同樣的方式,讓犀利士遠離女性是不切實際的。