Stor perde nasıldır ve avantajları nelerdir

Stor perde nasıldır, özellikleri ve kullanım alanları nerelerdir

Stor perdeler evimizin bir çok kısmında rahatlıkla kullanabildiğimiz perdelerdir. Stor perde apre kaplama yapılarak imal edilmektedir. Bu sayede normal kumaş perdelerden ayrılmakta ve belli avantajlara sahip olmaktadır. Apre kaplama sayesinde düz bir şekilde duvarımızda durabilmektedir. Stor perdeler zengin bir tasarıma sahip olduğundan evinizin mutfağından tutun salon, oturma odası, yatak odası ve diğer tüm odalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mutfakta stor perde nasıldır derseniz stor perde de tül olmadığı için mutfakta stor perde kullandığınızda daha az kirlenecek ve yemek kokuları mutfağınıza işlemeyecek temizliğide oldukça kolay olacaktır.

Stor perdeler diğer kumaş perdelere göre kir tutmayan bir yapısı olduğu için evinizin temiz kalmasına katkı sağlayacak ve odanıza şık bir görünüm kazandıracaktır. Yandaki zincirleri sayesinde perdenizi çok rahat bir şekilde açıp kapatabilirsiniz. Örneğin salonda kullandığınızda kapatıldığında mobilyalarınızın güneş ışınlarından etkilenmemesini sağlamış olacaksınız. Stor perde nasıldır konusunda açıklamalarımızdan sonra avantajları konusuna geçebiliriz.

stor perde resmi

Stor perdenin avantajları

Stor perdelerin avantajı kolay sökülüp takılabiliyor olması en önemli özelliklerindendir. Temizliklenmek istenildiğinde rahatlıkla mekanizmasından makarasıyla birlikte sökülüp kolay bir şekilde temizlenip tekrar kolaylıkla yerine takılabilmektedir. Stor perdenin evde nasıl temizleneceği konusunda stor ve zebra perde nasıl yıkanır yazımızdan bilgi sahibi olabilirsiniz. Renk ve desen çeşidi olarak bir çok seçenek bulunmaktadır. Ve kullanım ömrüyse kullanım şeklinize göre değişmekle birlikte uzun yıllar sorunsuz kullanılabilmekedir.

Stor perdenin nasıl olduğunu öğrediyseniz şimdi piyasada bulunan bir diğer ürün olan zebra perdenin nasıl olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Zebra perdeler de stor perdeler gibi apre kaplama olan perdelerdir ve çalışma mekanizmaları aynı şekilde makara sistemlidir. Eğer zebra perdenin nasıl olduğunu ve yapısını daha detaylı incelemek isterseniz “zebra perde nasıldır ve avantajları” yazımıza bakabilirsiniz. Bu sayede zebra perdeninde yapısını ve özelliklerini de öğrenerek tercih yapabilirsiniz.

Stor perde ve zebra perde arasında kaldıysanız “stor perde ve zebra perde arasındaki fark” yazımızdan daha detaylı bir şekilde aralarındaki farklarını okuyarak hangisini tercih edeceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

You may also like...