Apollo 11’in Görevi nedir

İlk uzaya ayak basan astronotları taşıyan Apollo 11’in Görevi

Birçok astronot arasından Neil Armstrong, Buzz Aldrin ve Michael Collins Apollo 11’in Görevi için seçilerek aya yolculuk için görevlendirilmiştir. Günümüzden 50 yıl önce 16 Temmuz 1969 sabahı uzaya yolculuk için Apollo 11 fırlatılmıstır.

Apollo 11 ile uzaya gitmek için görevlendirilen bu üç astronot ilk olarak ayın yörüngesine ulaşaklardı ve Neil Armstrong ile Buzz Aldrin ay kapsülüne geçeceklerdi. Michael Colins ise Apollo 11 görevinde komuta ve servis kapsülünde kalacaktı.

apollo 11 ekibi

Aya gidebilmek için Apollo 11 hazırlıklarında yaklaşık 400.000 kişi çalıştı. Bunlar bilgisayar yazılımcıları, mühendisler, uzay elbiselerini diken kişiler ve daha bir çok alanda görev yapan kişi vardı.

Uzaya yolculuk sırasında bir çok zorluklar yaşandı, Apollo 11 hatalar verdi fakat sonunda 20 Temmuza 1969 günü Apollo 11’in Görevi tamamlanmıştı ve uzaya ulaşmıştı. İlk uzaya ayak basan kişi Neil Armstrong oldu. Ve o anki sözleri şunlardı; “Bu bir insan için küçük ama insanlık için büyük bir adım.” olarak o a nı anlatmıştı. Sonrasındaysa ardından Buzz Aldrin aya ayak bastı.

apollo 11 görevi

Sonra ay üzerinde ayak izleri bırakılarak çeşitli incelemeler yapıldı ve resimler çekildi. Ve Apollo 11 ile görevlerini başarıyla tamamlayarak dünyaya geri döndüler. 24 Temmuz 1969 da Büyük Okyanusa iniş yaparak görevlerini bitirdiler.

You may also like...

arasındaki farklar

Kapı seçimi yaparken lake kapı ve amerikan kapı arasında kaldıysanız şimdiki yazımızda farklarını öğrenecek. Ve lake kapı mı amerikan kapımı tercih etmeniz gerektiğine kendi kullanım şeklinize ve durumunuza göre cevap verebileceksiniz..

犀利士Cialis 進口壯陽藥

男性決定厚顏無恥並且給女性服用飲料或食物的情況下。無論哪種情況,女性都可以在犀利士身上找到自己。這些人將超越限制只是為了滿足他們的好奇心。以同樣的方式,讓犀利士遠離女性是不切實際的。