Mutfak evye çeşitleri ve özellikleri

Mutfak hayatımızın bir parçası haline gelen kısımlardan bir tanesidir. Mutfağınız sizin için ne kadar kullanışlı ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilen biyer olursa o kadar mutfaktan ve yaptıklarınızdan zevk alırsınız. Mutfakta geçirdiğniz sürenin, yaptığınız lezzetli yemeklerin birde bulaşık kısmına gelelim. Elbetteki insan bulaşık yıkarkende mutfaktan haz almak ister ve bunun için bulaşıklarını yıkarken zorlanmayacağı kullanışlı ve temizliğide kolay bir evye olması şarttır. Peki öncelikle mutfak evyesi çeşitlerini ve özelliklerini inceleyelim.

Mutfak evyesi çeşitleri ve özellikleri

Mutfak evyesi çeşitleri kullanılan malzemeler ve yapı olarak çeşitlilik göstermektedir. Bunlar tezgaha montaj konusunda ve evyenin malzemesi konusundaki farklardır. Burada öncelikle size evye çeşitlerinden bahsedeceğiz.

Evyelerde; paslanmaz çelik evye, granit evye, mermer evye, çinko gibi çeşitler bulunmaktadır. Bunlar arasında mutfakta en çok kullanılan ve tercih edilenler paslanmaz çelik evyeler ve granit evyeler olarak karşımıza çıkmaktadır.

evye çeşitleri ve özellikleri

Paslanmaz çelik evyeler fiyat ve kalite bakımından ekonomik olarak tercih edilebilecek evyeler arasında yer almaktadır. Kullanış açısından oldukça iyi olan bu evyelerde alttan yapışma ve tezgah üstü modeller bulunmaktadır. Kare veya yuvarlak şeklinde tercihte bulunabilme imkanına sahipsiniz. Bu tarz evyelerde alttan yapışma olarak yapılanlar tezgah üzerindeki suyu evyeye temizlemek açısından kullanışlı sayılmaktadır. Ve alttan yapışmalı evye tercihlerinizde tezgaha evyenin çok iyi bir şekilde yapıştırılmasına dikkat edilmesi gereklidir.

tezgaha sıfır granit evye

Granit evyeler genel olarak kuvars tozundan imal edilmektedir. Ve buda evyeye dayanıklılık ve direnç vermektedir. Bir çok seçenek olarak karşımıza çıkmakta olan bu evyelerde bir, bir buçuk göz olarak veya iki gözlü modeller bulunabilmektedir. Granit evyeler kalite ve kullanış açısından oldukça tatmin edici yapıdadır. Bu evyeler tezgah üstü yada tezgaha sıfır olarak karşımıza çıkmaktadır. Tezgaha sıfır evye tezgah üzerindeki suyu evyeye doğru sürüklemek ve temizlemek için kullanışlı sayılabilmektedir. Bu evyeler kendilerine has çeşitli renklerde üretilmekte ve bir çok tezgah ile uyum içersinde olabilmektedir.

Evye seçimi yaparken nasıl karar vereceğiniz ve nelere dikkat edeceğiniz konusunda “evye seçerken nelere dikkat edilmelidir” yazımızı da okuyarak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

You may also like...