Banyo tadilatı nasıl olmalıdır

Banyo evimizin en çok kullanılan bölümlerinden bir tanesidir. Ve bundan ziyade yorgun eve geldiğimizde duş alarak günün yorgunluğunu atacağımız bir yerdir. Ki bu yerin iç açıcı ve ruhumuza dokunan bir yer olması günün yorgunluğunu atıp kendimize gelmemizi sağlayan en önemli noktadır.

Kimi zaman yeni ev aldığımızda kimi zamansa eskiyen banyomuzu değiştirmek için banyo tadilatına karar veririz. Peki; banyo tadilatında nelere dikkat etmeliyiz ve sıralamamız nasıl olmalıdır? Bu yazımızda banyo tadilatının nasıl yapılacağı ve seçim yaparken nelere dikkat edeceğimizi ele alacağız.

Banyo tadilatı nasıl yapılır?

Banyo tadilatında öncelikle iyi bir usta bulmalısınız. Çünkü banyo da çok hassas bi şekilde çalışılması gerekilen yerlerden birisidir. Ustalarınızı seçerken işçiliğini göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin bir fayans ustası duş içersinde akıntı noktasını iyi ayarlayamadığı takdirde duşunuz artık sizin için bi eziyet haline gelecek ve her duştan sonra banyonuzda su birikintisi kalacaktır ve geri dönüşüde tekrar maliyet zaman kaybı ve stres getirecektir. O yüzden işinizi yaptıracağınız ustanın işçiliğinin iyi olması banyonuzun daha kullanışlı ve güzel olmasını sağlayacaktır.

banyo tadilat aşamaları

Diğer bir husus dolap modeli ve renginin seçimine nasıl karar verileceği. Dolaplarımızı kullanım alanımızın boyutuna ve kullanım amacımıza göre belirlemeliyiz. Örneğin havlu dolabı ihtiyacımızı varsa ona uygun dolap modeli veya banyomuz dar bi alandan mevcutsa dar bi alana uygun dolap seçimi. Ve renk seçimi. Benim tercihim evinizde kapalı ve küçük alanlarda açık tonlarda dolaplar olacaktır.
Örneğin beyaz renkteki bi dolap çoğu fayans renginizle uyum içersinde bütün olacaktır ve beyazın modası asla geçmeyecektir. Tabiki bu kişinin zevkine görede değişmektedir. Pekala bu konuda nelere dikkat etmeliyiz? Bu konuda daha detaylı bir bilgi için banyo dolabı seçiminde dikkat edilecekler yazımızdan daha geniş bilgi edinebilirsiniz.

Banyoda fayans seçiminde dikkat edilmesi gerekenler; banyoda fayans secerken öncelikle banyoda kullanmak istediğiniz ve banyoda hakim olmasına karar verdiğinz renkleri belirlemeniz gerekiyor. Sonrasındaysa yine dolap renklerinizinde fayansla uyum içersinde olması için bu bölümü bi bütün olarak ele almalısınız. Banyoda nasıl bir fayans seçeceğiniz konusunda banyo fayansı seçerken nelere dikkat edilmeli yazımızdan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bir diğer husus ise banyoda kullanılacak duşakabinin cam mı yoksa mika mı olarak seçileceği. Bu iki seçenek arasında genel olarak uygun fiyatlı istenirse mika seçilmektedir, eğer biraz daha doğal durması istenirse cam duşakabin seçilmektedir . Ve duşakabinin tekneli yada teknesiz olacağı belirlenmelidir. Duşakabin alırken nelere dikkat edilmeli yazımızdan banyonuzda nasıl bir duşakabin kullanmanız gerektiği konusunda daha çok fikir edinebilirsiniz.

You may also like...