Banyo dolabı seçiminde dikkat edilecekler

Banyo için dolap seçimi:

Banyoda tadilata başladığınızda yada kısmi olarak dolaplarınız eskidiği anda yeni bir dolap ihtiyacınız doğmaktadır. Bu anda nasıl bir dolap sececeğiniz ve görsellik, kullanış açısından nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bu yazımızı okuduktan sonra bir fikir edinmiş olacaksınız.

banyo için dolap tavsiyesi
Banyoda dolap seçiminde dikkat edilecek püf noktalar:
  • Dolabınızı banyonuzun şekline ve ebatına göre seçeceğinizi unutmamalısınız. Dolaplar ne banyonuzu daraltsın nede dolaplarınız yetersiz şekilde küçük olsun. Önemli olan uygun şekilde ve boyutta dolap seçimi ve renk belirlenmesi.
  • Dolap seçimi yaparken renkte önemli noktadır. Genelde dolap gövde malzemesi beyaz renkte olmaktadır. Kapak renklerinizi ise fayansınıza uyacak şekilde seçebilirsiniz. Yada farklı renkler kullanarakta ön plana çıkartabilrisiniz. Örneğin koyu renkte seçeceğiniz fayanslar için dolap renginiz açık renkte olursa dolabınız kendini belli edecektir.
  • Sonrasında eğer banyonuzda çamaşır makineniz varsa kapaksız bir dolap gövdesiyle çerçeve içersine alabilir ve üst kısmınada havlu dolabı yapabilirsiniz. Buda sizin dolap ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır.
  • Son olarakta eğer banyonuzda yeterli alan mevcutsa bornoz dolabını unutmayın ! İnce uzun bir dolap işinizi fazlasıyla görecektir ve bornozlarınızı içersine asarak dışarda belli belirsiz şekilde asılı durarak görüntü kirliliği oluşturup banyonuzu karmaşık göstermeyi ortadan kaldıracaktır.
çamaşır makinesi dolabı

You may also like...