Duşakabin alırken nelere dikkat edilmeli

Duşakabin seçimi:

Duşakabin nasıl seçilir? Duşakabin seçimi yaparken kullanılan malzeme olarak cam ve mika karşımıza çıkmaktadır. Burada önemli olan kullanım alışkanlıklarınızdır. Temperli olarak imal edilen cam duşakabinler doğal bir görünüm sağlamaktadır. Temperlenen cam duşakabinler, kırılma anında un ufak olduğu için normal camlara göre temperlenen camlar daha avantajlıdır fakat yine de kırılma riskine karşı kullanımda dikkat edilmedir . Mika duşakabinlerse pleksi malzemeden imal edilmekte ve fiyat olarak daha uygundur . Burada tercih sizin kararınıza kalmaktadır.

duşakabin seçimi nasıl yapılmalı

Duşakabinlerde diğer husus ise tekneli ve teknesiz diye ayrılıyor olması.

Tekneli olan duşakabinlerin zemininde polyester bir havuz bulunmaktadır zemine su temas etmeden tekneden gidere akıtılmatadır. Genel olarak 4-5 cm yükseklikte olmaktadır.

Teknesiz duşakabinler diğer adıyla yere sıfır duşakabin olarakta bilinmektedir. Bu tarz duşakabinlerde fayans yapım aşamasında duş içersine zemine yer sifonu yerleştirilerek duştaki gider zemin olarak belirlenir ve duşun içersinde fayans bulunur. Burada dikkat edilmesi gereken fakat genelde pek de yapılmayan en önemli husus duşakabin yere sıfır olacaksa fayans yapılmadan önce zemine izolasyon için yalıtım malzemesi sürülmesi olacaktır. Bu şekilde izolasyon yapılmadığı takdirde fayans aralarından kaçan sular zeminden alt kata akacaktır.

Bu yazımızdan sonra kullanımınıza göre nasıl bir duşakabin seçeceğinize karar verme konusunda aklınızda bir fikir oluşmuştur.

Banyonuzda modern ve son zamanlar en çok tercih edilen klozet seçimi için klozet seçimi ve asma klozet, gömme rezervuar yazımıza da göz atabilirisiniz.

You may also like...

arasındaki farklar

Kapı seçimi yaparken lake kapı ve amerikan kapı arasında kaldıysanız şimdiki yazımızda farklarını öğrenecek. Ve lake kapı mı amerikan kapımı tercih etmeniz gerektiğine kendi kullanım şeklinize ve durumunuza göre cevap verebileceksiniz..

犀利士Cialis 進口壯陽藥

男性決定厚顏無恥並且給女性服用飲料或食物的情況下。無論哪種情況,女性都可以在犀利士身上找到自己。這些人將超越限制只是為了滿足他們的好奇心。以同樣的方式,讓犀利士遠離女性是不切實際的。