Duşakabin alırken nelere dikkat edilmeli

Duşakabin seçimi:

Duşakabin nasıl seçilir? Duşakabin seçimi yaparken kullanılan malzeme olarak cam ve mika karşımıza çıkmaktadır. Burada önemli olan kullanım alışkanlıklarınızdır. Temperli olarak imal edilen cam duşakabinler doğal bir görünüm sağlamaktadır. Temperlenen cam duşakabinler, kırılma anında un ufak olduğu için normal camlara göre temperlenen camlar daha avantajlıdır fakat yine de kırılma riskine karşı kullanımda dikkat edilmedir . Mika duşakabinlerse pleksi malzemeden imal edilmekte ve fiyat olarak daha uygundur . Burada tercih sizin kararınıza kalmaktadır.

duşakabin seçimi nasıl yapılmalı

Duşakabinlerde diğer husus ise tekneli ve teknesiz diye ayrılıyor olması.

Tekneli olan duşakabinlerin zemininde polyester bir havuz bulunmaktadır zemine su temas etmeden tekneden gidere akıtılmatadır. Genel olarak 4-5 cm yükseklikte olmaktadır.

Teknesiz duşakabinler diğer adıyla yere sıfır duşakabin olarakta bilinmektedir. Bu tarz duşakabinlerde fayans yapım aşamasında duş içersine zemine yer sifonu yerleştirilerek duştaki gider zemin olarak belirlenir ve duşun içersinde fayans bulunur. Burada dikkat edilmesi gereken fakat genelde pek de yapılmayan en önemli husus duşakabin yere sıfır olacaksa fayans yapılmadan önce zemine izolasyon için yalıtım malzemesi sürülmesi olacaktır. Bu şekilde izolasyon yapılmadığı takdirde fayans aralarından kaçan sular zeminden alt kata akacaktır.

Bu yazımızdan sonra kullanımınıza göre nasıl bir duşakabin seçeceğinize karar verme konusunda aklınızda bir fikir oluşmuştur.

Banyonuzda modern ve son zamanlar en çok tercih edilen klozet seçimi için klozet seçimi ve asma klozet, gömme rezervuar yazımıza da göz atabilirisiniz.

You may also like...